HİKAYEMİZ

Astronatların yörüngede çalışırken yaşadıkları zorlukları muhtemelen hayal edebilirsiniz.

Bu nedenle astronatlar çok dikkatli bir şekilde seçilir ve uzayda çalışmak üzere eğitilirler.

Mutlak hipodinamiyi yaratan ağırlıksız durum - fiziksel yük olmaması ve 2-3 ay süren stres durumu, sağlıklı bir genç adamı zayıf, hasta bir yaşlı kişiye dönüştürmektedir. Bu, astronotlarda, özellikle N.A. Agajanian tarafından geliştirilen aktif solunum ortamından (ARE) dolayı olmaz. Karasal atmosferden düzinelerce daha yüksek CO2 seviyesine bağlı olarak uzay araçlarının kabinlerinde muhafaza edilen aktif solunum ortamı, seviyesinin insan vücudundaki kritik seviyenin altına düşmesine izin vermez.

 

Arteriyel kandaki vücuttaki karbondioksit eksikliği fenomeni, fiziksel yüklerin olmaması ve ayrıca dış negatif faktörlerin ve stresin etkisiyle ortaya çıkabilen bir etki olan hipokapni olarak da adlandırılır. Hipokapni, çocukların ve erişkinlerin vücudundaki milyarlarca hücrenin mikrovasküler spazmlarına, oksijen yetersizliğine ve enerji yetersizliğine yol açar. Ve bu nedenle bütün bunlar çok sayıda hastalığa neden olur: hipertoni, hipotoni, uykusuzluk, artroz (kireçlenme), bronşit, alerjiler, sık solunum yolu hastalıkları, astım ve alerjik astım.

Bu problemin bilimsel çözümleri Rus fizyologların asırlar boyu süregelen çalışmaları ve Sovyet Uzay Biyolojisi okulunun önde gelen temsilcilerinden Tıp Bilimleri Doktoru, Rus Bilim Akademisi Aktif Üyesi Prof.Dr. Nikolai Aleksandrovich Agajanian çalışmaları sonucunda geliştirlmiştir.

 

 

Akademisyen Agajanian'ın efsanevi solunum simülatörü «Samozdrav» 'ın yaratılışının belkemiğini oluşturduğu bilimsel gelişmeydi.

Nefes alma egzersiz cihazları üretiminde uzmanlaşmış olan Samozdrav Scientific and Production Enterprise (Samozdrav LLC), 18 yıldan uzun bir süredir Rusya ve yabancı tıbbi ekipman pazarlarında faaliyet göstererek sürekli liderlik etmektedir.

Solunum sistemi üretiminin başlangıcından bu yana, Rusya'da ve yurt dışında (Fransa, İngiltere, Almanya, ABD, Kanada, İsrail, Güney Afrika, Avustralya) 1 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Eğitim cihazı çok uygun ve kullanıcı dostu.

Samozdrav'ın gayri resmi bir sloganı vardır: sağlıklı ürünler sağlıklı koşullarda üretilmelidir. Samara'daki kendi imalat tesisi, en yüksek uluslararası sıhhi ve proses standartlarına uygundur. ISO 9001: 2011 belgesi mevcuttur.